بهترین راه های تبلیغات اینترنتی

بهترین راه های تبلیغات اینترنتی

توسط کسب و کاردر 29 ژانویه 2021

به تمامی تبلیغاتی که در فضای اینترنت و وب انجام میشود تبلیغات اینترنتی میگویند که ما متناسب با شرایطمون بهترین راه های تبلیغاتی اینترنتی رو انتخاب میکنیم.

این نوع از تبلیغات برای افراد و کسب و کارهای مختلف جذابیت زیادی دارد. چرا که علاوه بر تنوع نسبت به روشهای تبلیغاتی سنتی از قیمت ارزانتری برخوردار است.

برای مثال برای نصب یک بنر در سطح شهر شما باید هزینه زیادی را پرداخت کنید در حالی که با همان مبلغ قادر خواهید بود میزان قابل توجهی تبلیغات اینترنتی داشته باشید که تاثیرگذاری قابل توجهی نیز دارند.

معمولا شرکت های بزرگ با بودجه های تبلیغاتی زیاد از هر دو روش تبلیغات سنتی و اینترنتی بهره میبرند اما تبلیغات اینترنتی کسب و کارهای کوچک را نیز قادر کرده است که به خوبی دیده شوند.

تبلیغات اینترنتی مدل ها و روش های گوناگونی دارد :

تبلیغات کلیکی ( Pay Per Click)

شرکت هایی وجود دارند که شما با جستجو در گوگل میتوانید آنها را بیابید، روش کار با این شرکت ها به صورتی هست که ، تبلیغات شما را به صورت کلیکی در فضای اینترنت به مخاطب معرفی میکنند و بابت هر کلیک و مخاطبی که وارد سایت شما میشود، مبلغی میگیرند که خیلی به پیشرفت سایت شما کمک میکند.

این سایتها دارای اعضایی هستند که در قبال دریافت مبلغی از سایت شما بازدید میکنند. به این روش تبلیغات کلیکی یا ppc گفته میشود که مخفف ” پرداخت به ازای کلیک” است.
به تمامی تبلیغاتی که در فضای اینترنت و وب انجام میشود تبلیغات اینترنتی میگویند

تبلیغات همسان کلیکی (Native):

به دلیل مشابهت ساختار و ظاهرآنها به سایت انتشار دهنده به آنها تبلیغات همسان گفته میشود.مهمترین مزیت تبلیغات همسان این است که به دلیل مشابهت به ساختار سایت انتشار دهنده ،توسط کاربر ها نادیده گرفته نمیشود و میتواند اثر بخشی زیادی در تبلیغات آنلاین داشته باشد.

تبلیغات بنری (Banner ads):

در این روش یک بنر تبلیغاتی از آگهی دهنده در وب سایتی نشان داده می شوند. این روش می تواند تاثیر زیادی در بازگشت مخاطبین داشته باشد.

در این شیوه بنر تبلیغ ‏دهنده در یکی از اندازه ‏های استاندارد در محلی از صفحه ‏ی وب تبلیغ ‏‏گیرنده نمایش داده می‏شود.

وب‏سایت‏ های تبلیغ ‏دهنده محل‏های مشخصی که معمولا بالا، کنار و پایین صفحات وب‏شان است را به نمایش تبلیغات بنری اختصاص می‏دهند. بنر به وب‏سایت تبلیغ‏ دهنده یا صفحه‏ای شامل توضیحات تکیملی درباره‏ ی تبلیغ، لینک می‏شود.

به ‏عبارتی بازدیدکنندگان از وب‏سایت، می‏توانند روی هر کدام از بنرهای تبلیغاتی که توجه‏شان را جلب کرده باشد کلیک کنند تا اطلاعات بیشتری درباره ‏ی آن بدست بیاورند.

بنرها اغلب به‏ صورت فایل‏ های گیف (Gif)، فلش (Flash) و چند فرمت دیگر طراحی می‏شوند و ممکن است تصویر ثابت یا متحرک باشد.

بنرهای فلش معمولا حجم بالاتری دارند، طراحی آنها هزینه‏ ی بیشتری دارد و اگر اینترنت مخاطب پرسرعت نباشد ممکن است نمایش آنها با مشکل مواجه شود. در بنرهای فلش که معمولا به صورت انیمیشن هستند، ممکن است از صدا و قابلیت‏های تعاملی هم استفاده شده باشد.

آی.ای.بی (Interactive Advertising Bureau) که موسسه‌ای امریکایی در حوزه‌ی تبلیغات است استاندارهایی را برای اندازه‌ی تبلیغات بنری مشخص کرده که در اغلب وب‌سایت‌ها از این اندازه‌ها استفاده می‌شود.

این شیوه از متداول‏ترین شیوه‏‏ های تبلیغات اینترنتی است که البته با گسترش شیوه‏ های جدید اندکی از سهم آن کاسته شده است. اما در ایران خیلی‏ ها هنوز تبلیغات اینترنتی را با تبلیغات بنری می‏شناسند و بسیاری از وب‏سایت‏های تبلیغ‏ گیرنده تنها برای دریافت این نوع آگهی‏ ها آمادگی دارند.

رپورتاژ آگهی (Reportage):

در مطبوعات مطالبی با عنوان «ادورتوریال» (Advertorial) وجود دارند که در ایران با عنوان «رپورتاژ آگهی» شناخته شده‌اند. این مطالب علی‌رغم اینکه ظاهری شبیه به سایر مقالات و مطالب دارند، اما در واقع باسفارش قبلی و باهدف تبلیغ تهیه شده‌اند.

در فضای وب و در برخی وب‌سایت‌های خبری و مجلات اینترنتی نیز از چنین شیوه‌ای برای تبلیغات استفاده می‌شود. گزارش‌ها و خبرهای تبلیغ‌کننده‌ی برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها در قالب «گزارش-آگهی‌ها» و «خبر-آگهی‌ها» در برخی وب‌سایت‌ها منتشر می‌شود.

این مطالب باید از سوی وب‌سایت نمایش‏ دهنده، از طریق عناوین یا علامت‌های خاص از مطالبی که توسط تحریریه تهیه می‌شوند جدا شده تا به ‌اعتماد مخاطبان لطمه‌ای وارد نشود.

تبلیغات فیکس – چسبنده – گربه ماهی (cat fish)

نوعی آگهی تبلیغاتی با قدرت برند سازی و اثر گذاری بالا می باشد که در بالا یا پایین پنجره مرورگر ظاهر می شود و تا زمانی که کاربر با کلیک برروی دکمه close (بستن)، آن را ببندد روی صفحه باقی می ماند.

استفاده از بنر فیکس برای افزایش ورودی فوق العاده، جلب توجه کاربران، معرفی خدمات و محصولات (برندینگ)، جذب مشتری هدفمند، نصب اپلیکیشن، ثبت نام در سایت، تماس از سمت مشتری ، دانلود و … بسیار مناسب میباشد.

تبلیغات فیکس باعث ارتقای رتبه در گوگل، جمع‌آوری لید یا سرنخ باکیفیت، افزایش فروش و بازگرداندن مشتری‌ها یا لیدهای ازدست‌رفته با ارائه پیشنهادات جذاب نیز میشود.

لایت باکس (light box):

لایت باکس یکی از بهترین انواع تبلیغات آنلاین با قدرت برند سازی و اثر گذاری بسیار بالا می باشد که پس از ورود کاربر به صفحه ای از وب سایت ، به صورت یک بنر (با سایز مشخص ) در مرکز صفحه به کاربر نمایش داده می شود.

لازم به ذکر است این نوع تبلیغات به دلیل نوع نمایش ، از پتانسیل بسیار زیادی برای جذب مخاطبین برخوردار است.

استفاده ازلایت باکس برای افزایش ورودی سریع، دریافت اطلاعات از کاربران، اطلاع رسانی ، ثبت نام در سایت، چت ، دانلود و … بسیار مناسب میباشد.

تبلیغات پاپ.آپ (Pop-up Ads)

صفحات ناخواسته‌ای که در هنگام باز کردن یک صفحه‌ی وب همراه آن باز شده و آگهی نمایش می‌دهند تبلیغات «پاپ.آپ» هستند. این صفحات معمولا در اندازه‌ای کوچک‌تر از صفحه‌ی استاندارد مرورگرهای اینترنتی هستند و با لود شدن صفحه‌ی اصلی، آنها نیز به‌طور اتوماتیک باز می‌شوند.

این نوع تبلیغات از آنجایی که به‌صورت پیش‌بینی‌نشده همراه با برخی صفحات باز می‌شوند اغلب حالتی آزاردهنده دارند. برخی مرورگرهای اینترنتی این امکان را فراهم می‌کنند که در هنگام مرور اینترنت جلوی نمایش همه‌ی صفحات پاپ.آپ گرفته شود.

برخی نوارهای ابزار اینترنتی نیز پس از نصب شدن بر روی دستگاه کامپیوتر به‌صورت پیش‌فرض نمایش تبیغات پاپ.پاپ را منع می‌کنند.

تبلیغات «پاپ.آندر» (Pop-Under) هم نوعی از تبلیغات پاپ.آپ هستند. پاپ.آندرها هم به‌صورت ناخواسته و به شکل یک صفحه‌ی مستقل از صفحه‌ی اصلی طراحی شده‌اند.

اما پاپ.آندرها در زمان نمایش صفحه اصلی باز نمی‌شوند، بلکه در زیر آن پنهان شده‌اند و هنگامی که صفحه‌ی اصلی بسته می‌شود، آنها باز می‌شوند.

این روش در کمک به بالا رفتن سایت شما خیلی مؤثر است اما توصیه میکنم که در شروع کار خود از این روش استفاده کنید، چون در طولانی مدت به سئوی سایت شما ضرر میزند،شما با گرفتن یک پوپاپ در قالب یک صفحه میتونید بازخورد خوبی برای معرفی محصول خود بگیرید.

به دلیل ارزان بودن و رشد سریع رتبه سایت شما همانطور که گفته شد استفاده از این روش در آغاز کار میتواند انتخاب مناسبی باشد.

کاربران را تشویق کنید که در خبرنامه شما عضو شوند!

شما زمانی در بازاریابی ایمیلی موفق خواهید شد که کاربران با رضایت ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند و در خبرنامه شما عضو شوند. گاهی اوقات با دادن امتیازات کوچکی و یا تشویق کاربران میتوانید باعث شوید که آنها در خبرنامه شما عضو شوند.

برای مثال میتوانید فایل های با ارزشی را تهیه کنید و به بازدید کنندگان از وب سایتتان بگویید که در صورت عضو شدن در خبرنامه میتوانند به صورت رایگان به این فایلها دسترسی پیدا کنند.

نتیجه گیری:

مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به سایر روش های تبلیغات باعث شده است که امروزه شاهد این موضوع باشیم که از یک کسب و کار جدید و نوپا گرفته تا شرکتهای خیلی بزرگ از این روشها استفاده کنند.

در واقع به دلیل ارزان بودن، تبلیغات اینترنتی این فرصت را در اختیار شرکتهای کوچک نیز قرار داده است تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به دیگران معرفی کنند. همانطور که میبینید تبلیغات اینترنتی به روشهای متنوعی انجام میگیرد و شما میتوانید با توجه به کسب و کارتان و نیازی که دارید از تعدادی از این روشها اسفاده کنید.

منبع:

http://mahanteymoori.blogfa.com/post/10

https://www.beytoote.com/computer/tarfand-i/types-internet2-advertising.html

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.