تبلیغات خلاقانه

تبلیغات خلاقانه

توسط کسب و کاردر 13 فوریه 2021

تبلیغات خلاقانه روح تبلیغات و برندسازی است. تبلیغات خلاقانه همان چیزی است که پیام هایی راجع به محصولات و خدمات به مشتریان می دهد.

اگر خلاقیت در تبلیغات وجود نداشت ممکن بود این حجم بالای تبلیغات برای مشتریان هدف خسته کننده بوده یا کم اهمیت جلوه کند. تبلیغ کنندگان اغلب برای طراحی و توسعه تبلیغات خلاقانه ، به آژانس های دیجیتال مراجعه می کنند.

مزایای تبلیغات خلاقانه

تبلیغات توجه مردم را جلب می کنند

مردم وقت زیادی را به صورت آنلاین می گذرانند، این زمان می تواند حین چک کردن ایمیل، جستجوی اطلاعات، ورود به رسانه های اجتماعی یا صرف وقت گذرانی در وب سپری شود، هر صفحه ای که مشاهده می کنید با گرافیک، متن و سایر عناصر پر شده است که برای جلب توجه شما طراحی شده است.

فقط باز کردن یک مرورگر وب می تواند به افزایش اطلاعات شما کمک کند. مردم در مورد چگونگی مشاهده و پردازش اطلاعات صرفه جویی می کنند تا دچار کمبود وقت و هزینه نشوند و وقت خود را کمتر تلف کنند.

در نتیجه، بسیاری از افراد آموخته اند که بیشتر آنچه در صفحه قابل نمایش است را تنظیم کنند. آنها در بهینه کردن آنچه که به سرعت به آن نیاز دارند بسیار پیشرفت کرده اند.

تبلیغات خلاقانه واقعا موثرهستند، زیرا قادر به جلب توجه کاربر می باشند. آنها ممکن است به دلیل روشی که به نظر می رسند، فرمی که دارند، عملکرد آنها یا حتی شیوه ای که اجرا می شوند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. بهترین نوع تبلیغات خلاقانه ترکیب چندین مورد از این عناصر با هم است تا بیشترین تأثیر را داشته باشد.

تبلیغات خلاقانه کاربران را درگیر خود می کنند

توجه شما برای دستیابی به اهداف خود با تبلیغات، کافی نیست. شما باید راهی را انتخاب کنید تا کاربران درگیر شما شوند و بتوانند تبلیغ شما را بخوانند یا گوش دهند و ترغیب شوند که به سمت شما بیایند.

تبلیغات خلاقانه، کاربران را به سمت شما جذب می کنند و آنها را درگیر نگه می دارند. برای تحقق این امر نیازی به پیچیده بودن تبلیغات نیست.

تبلیغ خلاقانه آب نبات بدون قند

در تصویر می بینید که مورچه ها در اطراف آب نبات راه می روند. به طور خودکار این مساله باعث می شود که شما تامل کنید، چرا که این مساله عجیب است.

سپس شما بیشتر فکر می کنید تا بفهمید که چرا مورچه ها هنگام رسیدن به آب نبات مانند یک مانع به آن نگاه می کنند و مسیر خود را عوض می کنند، در شرایطی آنها عاشق خوراکی های شیرین هستند.

و شما می توانید برچسب “بدون قند” را ببینید. درست حدس زدید این یک نمونه از تبلیغات خلاقانه برای آب نبات بدون قند است.

این یک پیام مؤثر است که این آب نبات ها برای افرادی که دیابت دارند نیز بی خطر است و اهداف خود را در یک تصویر ساده ارائه می دهد.

هنگامی که کاربران به یک تبلیغ جذب می شوند یا درگیر آن می شوند، احتمالا همه پیام ها را پردازش می کنند و به احتمال زیاد محصول شما را می خرند یا به یک مشتری ثابت تبدیل می شوند.

تاثیر گذاری آن تبلیغات

وقتی افراد مشغول مشاهده تبلیغات شما هستند، احتمالا به خرید آن نیز فکر می کنند. درهنگام مشاهده یک تبلیغ به این فکر کنید که چه احساسی دارید. اگر خواندن تبلیغات را متوقف کرده اید و اجازه داده اید که پیام آن بر ذهن شما نفوذ کند، یعنی آن تبلیغ موفق بوده است.

وقتی کاربران جذب می شوند و ارتباط عاطفی و یا نوع دیگری از ارتباط را با یک تبلیغ حس می کنند، احتمالاً محصول شما را خریداری می کنند. آنها به احتمال زیاد به سایت شما باز می گردند و بیشتر در رسانه های اجتماعی شما را دنبال می کنند.

آگاهی از برند

مردم تبلیغات خلاقانه را به خاطر می سپارند چرا که منحصر به فرد هستند. بسیاری از افراد می توانند تبلیغاتی را که سالها پیش به نمایش درآمده اند، به یاد بیاورند و دلیل آن خلاقیت در تبلیغات است.

راه اندازی یک کمپین تبلیغات خلاقانه بهترین کاری است که می توانید برای گسترش هویت و آگاهی از برند خود انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که افراد بیشتری درباره محصولاتی که می فروشید، اطلاعات دارند.

پیاده سازی تبلیغات خلاقانه

ممکن است شما تیمی حرفه ای داشته باشید که بتواند تبلیغات حرفه ای و خلاقانه ای را برای شرکت شما ایجاد کند. اگر می خواهید نتایج خوبی به دست آورید، باید یک تیم داخلی استخدام کنید یا باید با یک آژانس تبلیغات حرفه ای کار کنید.

وقتی بهترین ها را استخدام می کنید، بهترین نتیجه را می گیرید، بنابراین درهنگام قیمت گذاری خدمات، این نکته را در خاطر داشته باشید.

ممکن است مجبور شوید بیش از آنچه انتظار داشتید هزینه کنید، اما فکر کنید وقتی تبلیغات شما تبدیل های مورد نظر را دریافت می کند، چه بازده ای را به دست می آورید.

شما می توانید از ابزارهای اتوماسیون در ارتباط با تبلیغات خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین مکان را برای دریافت بازده حداکثری پیدا کرده اید.

در این راستا شما می توانید از شبکه های اجتماعی نظیر Facebook ،Twitter ،Snapchat و Instagram برای ایجاد تبلیغات خلاقانه کمک بگیرید.

ابزارهای مناسب نه تنها به شما در پیداکردن جایگاه مطلوب برای تبلیغات کمک می کنند، بلکه به شما در نظارت بر پیشرفت آنها کمک می کنند تا بتوانید اهداف خود را گسترش داده و بازده بهتری کسب کنید.

ابعاد ایده‌های خلاقانه در تبلیغات

اصالت: یک تبلیغ اصیل دربردارنده‌ی عناصری است که نادر یا شگفت‌آور هستند، یا آن چیزی است که دور از بدیهیات و پیش پا افتادگی حرکت می‌کند.

تمرکز روی منحصربه ‌فرد نشان دادن ایده تبلیغاتی یا ویژگی‌های مطرح‌شده در تبلیغ است. به عنوان مثال، یک تبلیغ می‌تواند از هنجارهای جامعه یا تجربیات منحصربه‌ فرد تصویری و کلامی استفاده نماید. تعداد زیادی از کمپین‌های تبلیغاتی هر چیزی بجز اصالت هستند.

لوکیشین ابتدایی(الگویی قدیمی) مواد شوینده، یک خانه‌ دار را نشان می‌دهد که با یک شست ‌وشوی به مراتب سفیدتر به وجد آمده است؛ عطرهایی که از مدل‌های بسیار زیبا و مانکن‌های جذاب معرفی می‌شوند و ماشین‌هایی که رانندگی در یک منظره زیبا را به دور از ترافیک نشان می‌دهند.

انعطاف‌پذیری: یک تبلیغ وقتی که به طوری روان و سلیس، محصول را به طیف متنوعی از کاربردها و ایده‌ها پیوند می‌زند، امتیاز بالایی در انعطاف پذیری خواهد گرفت.

جزییات: بسیاری از تبلیغات خلاقانه حاوی جزییاتی غیر منتظره، یا بسط ایده‌های ساده هستند به طوری که تودرتو و پیچیده می‌شوند.

یک مثال خوب در این بعد، تبلیغ ماست میوه‌ای Ehrman (یکی از برندهای پیشرو در کشور آلمان) است. در این تبلیغ، فردی پس ازخوردن ماست توت فرنگی لبش را می‌لیسد، در حالی که زبانش شبیه توت فرنگی شده است.

به عنوان مثال، یک تبلیغ که برای آدامس‌های Wrigley’s 5 است، مردی شناور در فضای بین گوی‌های فلزی را نشان می‌دهد تا احساس ناشی از جویدن این آدامس‌ها را به تصویر بکشد:

تلفیق: این بعد از خلاقیت در مورد ترکیب و برقراری ارتباط میان اشیاء یا ایده‌هایی است، که به صورت طبیعی با یکدیگر نامرتبط هستند. به عنوان مثال، برند Wrigley یک آگهی بازرگانی را پخش کرده است و در آن اسطبلی از خرگوش را به نمایش می‌کشد!

خرگوش‌ها با موز، توت فرنگی و هندوانه تغذیه می‌شوند و دندان‌هایشان شبیه به آدامس‌های Juicy Fruit Squish رشد می‌کنند. این آگهی بازرگانی، اشیا و عناصر نامرتبط (خرگوش و آدامس) را برای ایجاد یک خط داستانی واگرا در هم آمیخته است.

ارزش هنری: تبلیغات خلاقانه ای که دارای سطح بالایی از خلاقیت هنری هستند، کلامی دلنشین و زیبایی بصری یا شنیداری را در بر دارند. کیفیت تولید آنها بالاست، دیالوگ‌های هوشمندانه‌ای دارند، زمینه‌ی رنگی اصیلی دارند و موسیقی آن‌ها به یاد ماندنی است.

منبع:

https://arti.ir/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%AA/

https://mr-ads.net/blog/creative-advertising/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.