تفکر ثروت ساز

تفکر ثروت ساز

توسط توسعه فردیدر 5 سپتامبر 2020

چگونه ذهنی ثروتمند داشته باشیم؟

اگر داشتن ذهنی ثروتمند برای شما مهم است، باید به این نکته فکر داشته باشید که تفاوت افراد ثروتمند با فقیر در چیست؟درسته تغییر تفکر برای ثروتمند شدن لازم است این سوال را می توانید از یک آدم ثروتمند بپرسید. قطعا این جواب را خواهید شنید که تنها تفاوت این افراد در ذهنیت و طرز تفکرشان است. جالب است نه؟ تنها چیزی که می تواند یک انسان ثروتمند را از سایر انسان ها متمایز کند، طرز فکر ثروتمند او خواهد بود. تقریبا محال است که فرد ثروتمندی بگوید به علت فلان سرمایه گذاری پولدار شده است و یا مقداری پول از جایی دریافت کرده است و … چیزی که مهم است و همواره باید به آن توجه کنید داشتن یک ذهنیت میلیاردی است که قطعا شما را به ثروت فرا خواهد خواند.

ذهنیت میلیاردی یعنی چه؟!

افرادی که ثروتمند هستند ذهن خود را به گونه ای پرورش داده اند که برای آن ها درآمد کسب می کند.اگر شما هم قصد دارید ذهنیتی میلیاردی داشته باشید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به مسائل مهمی که در این زمینه وجود دارد پی ببرید.

در حالت معمولی هدف ذهن، تنها بقای ما می باشد؛ و این تفاوتی ندارد که چگونه این کار انجام می پذیرد. به همین دلیل است که دائم برای محافظت از وضعی که در آن قرار داریم به نوعی به مبارزه می پردازد. برای ذهن هر چیز جدید و غیرعادی نوعی دشمن به حساب می آید؛ و ذهن سعی می کند به طور قطعی با آن مبارزه کند. ذهن در مواجهه با این تهدید خود را درگیر نمی کند تا بتواند از شما محافظت کند. درواقع این یکی از کاربردهای خوب ذهن است ولی مشکلاتی هم برای شما خواهد آورد. مشکل اصلی که به وجود می آید این است که شما را از فرصت های جدید آموختن و تجربه کردن دور می کند و جلوی رشد و پیشرفت شما را می گیرد، دقیقا همان شرایطی که برای ثروتمند شدن لازم است..

نحوه ی تشکیل و ایجاد یک ذهنیت ثروتمند:

قدم اول: به ثروت فکر کنید نه به بی پولی و ورشکستگی

متأسفانه برنامه ریزی ذهن انسان ها به سمت افکار منفی گرایش دارد و همین موضوع باعث شده تا خیلی از انسان ها بیشتر از اینکه به ثروت فکر کنند به بی پولی، نداری، بدبختی و ورشکستگی فکر می کنند و در کل فکر کردن به اینکه همین الان و در همین لحظه ثروتمندند خیلی خیلی برای آنها سخت و دشوار است. تصویر سازی ذهنی و تجسم کردن چیزی که ندارید برای خیلی از ما آدم ها سخت و دشوار و در بیشتر مواقع برای خیلی ها غیر ممکن است. اما برای خیلی ها هم بسیار کار راحتی است.

به طور مثال شخصی به نام کُنراد هیلتون بنیانگذار هتل های هیلتون را در نظر بگیرید که در نوجوانی سرایدار یک هتل بود. این شخص در نوجوانی و جوانی اش سرایدار هتل بود اما در حال حاضر او صاحب یکی از بزرگترین هتل های زنجیره ای در سرتاسر دنیاست که در حدود 84 هتل است. زمانی که از وی می پرسند چطور به این درجه از ثروت رسیدی، فقط یک جلمه گفت: من هتل بازی می کردم.

آقای هیلتون میگفت: زمانی که رئیسم به خونه می رفت، من دزدکی میرفتم داخل اتاقش، لباساشو میپوشیدم و هتل بازی می کردم، یعنی تصور می کردم که الان بزرگترین هتل دار دنیا هستم و به دیگران دستور میدم.

اما الان طوری شده که ما در تصورات ذهنیمان، تجسم می کنیم که ورشکست شدیم، مریض شدیم و روی تخت بیمارستان خوابیدیم، تصور می کنیم که از کارمون اخراج شدیم، تصور می کنیم که داریم دعوا می کنیم و جالب اینجاست که طبق قانون کائنات اینها هم در واقعیت اتفاق می افتند چون ما خواستیم و دستورش را صادر کردیم که اتفاق بیفتند.

پس حتی اگر تصور کردن خیلی چیزی های که می خواهید سخت و دشوار و حتی غیر ممکن هم باشد برای یک بار هم که شده این تصور را داشته باشید که شخصی ثروتمند، موفق و خوشبخت هستید که در نهایت آرامش زندگی می کنید. این کار شاید در چند روز اول سخت باشد اما به مرور زمان ضمیر ناخودآگاه تان آن را به مثابه ی دستور می پذیرد و کم کم ذهنیت تان نسبت به پول و ثروت به کلی عوض می شود.

قدم دوم: باورهای تان را از دوران کودکی و نوجوانی نسبت به پول و ثروت تغییر دهید

تمام عقایدی که ما نسبت به دیگران و یا خودمان داریم به مرور زمان با گفتگوهای درونی به صورت مثبت یا منفی به یک باور تبدیل می شود و همین مورد کافی است تا برای تغییر آن دچار دردسرهایی شویم. به طور مثال ما از زمان کودکی خواسته یا ناخواسته پدر و مادر، اطرافیان، جامعه و به خصوص تلویزیون به ما یاد داده اند که اشخاص ثروتمند اشخاص بدی هستند و تکرار همین مورد به مرور زمان به یک باور برای ما تبدیل شده که اشخاص ثروتمند اشخاصی بد، دزد و مال مردم خور هستند.

این نوع ذهنیت ها از کودکی شکل می گیرد و در بزرگسالی به یک ذهنیت فقیر تبدیل می شود. ذهنیت فقیر از این جهت که نوع تفکرش این است که با این حرف هایی که می زند همیشه فقیر می ماند. این ویدیو کوتاه را ببینید که خلاصه ای از کتاب اسرار یک ذهن ثروتمند اثر “تی هارور اِکر” هست. این شخص در ابتدا ورشکست می شود اما با تغییر ذهنیت خود از یک ذهنیت فقیر به یک ذهنیت ثروتمند، چگونه بعد از مدتی به یک موفق و ثروتمند تبدیل می شود و به یک ثروت میلیون دلاری می رسد. این شخص می گوید اگر مثل اشخاص فقیر فکر کنید همیشه فقیر خواهید ماند.

اگر شما هم می خواهید ثروتمند شوید باید این ذهنیت های فقیرتان را که از دوران کودکی با شما شکل گرفته به مرور زمان تغییر دهید. شاید در اوایل سخت و دشوار و در برخی موارد برایتان غیر ممکن باشد اما مطمئن باشید هیچ کاری نشد ندارد و با کمی تمرین می توانید ضمیر ناخودآگاه تان را کنترل کنید و این نوع ذهنیت را تغییر دهید.

قدم سوم: موانعی که باعث می شود ثروتمند نشوید را پیدا کنید

با این موضوع خیلی راحت و کاملاً صادقانه برخورد کنید. سعی کنید کمی فکر کنید و تمام احساس تان در مورد پول و ثروت را پیدا کنید. آیا این باور را دارید که پول و ثروت باعث تمام بدبختی هاست؟ آیا این احساس را دارید که اشخاص ثروتمند دزد و شیاد و کلاه بردارند؟ آیا این حس به شما منتقل شده که پول چرک کف دست است و یا پول علف خرسه؟

تمام این نوع احساسات از زمان کودکی و با صحبت هایی که پدر، مادر، خانواده و جامعه به ما گفته اند به مرور زمان در ما شکل می گیرد و به مرور زمان به موانعی برای ثروتمند شدن مان تبدیل می شوند و تغییر این نوع ذهنیت در حال حاضر برای ما سخت و دشوار است. تصور اینکه پول بد است، تصور اینکه ثروت ریشه ی تمام بدی هاست، تصور اینکه فقیر بودن باعث آرامش ذهنی و روحی است افراد فقیر به بهشت می روند و خیلی از تصورهای اشتباه دیگر در وجود ما رخنه کرده است.

پیدا کردن این تصورها، احساسات و ذهنیت ها با کمی تفکر در این مورد کاملاً راحت است و با کمی تمرین می توانیم این نوع ذهنیت ها را به صورت کامل تغییر دهیم فقط کافیست که بخواهیم که این نوع موانع و دست اندازها را به صورت کامل از سر راه ثروتمند شدنمان برداریم. اگر رابطه تان را با پول خوب کردید آن موقع هم می توانید ثروتمند شوید وگرنه هیچ کسی نمی تواند شما را به ثروت نزدیک کند. شخصاً خودتان باید یک رابطه ی دوستی با پول و ثروت به وجود بیاورید.

سخن آخر

داشتن یک ذهنیت ثروتمند فقط بستگی به خودتان دارد که چطور با پول و ثروت دوستی برقرار کنید. اگر این عقیده را داشته باشید که به وسیله ی ثروت می توانید به هر آنچه که می خواهید برسید پس حتماً به این مهم دست پیدا خواهید کرد و هرگز به بدبختی و فقر و نداری فکر هم نخواهید کرد و تنها راه این است که در مسیر خواسته های تان قدم بردارید.

منبع:

https://virgool.io/@kafeniaz %D9%82%D8%AF%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%DB%8C%DA%A9-%D8%B0%D9%87%D9%86-%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF-jfiltpisbrc1

چگونه با قدرت ذهن ثروتمند شویم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *