تقویت حس ششم

تقویت حس ششم

توسط توسعه فردی, حس ششمدر 24 نوامبر 2020

همه افراد دارای حس ششم هستند . اگرچه ممکن است بسیاری از افراد آن را احساس نکنند و از آن آگاه نباشند اما با این حال دائما در طول فعالیت های روزانه خود از این حس استفاده می ‎کنند برای تقویت حس ششم خود کلیک کنید.

حس ششم ما را یاد نوعی کنجکاوی و دانستن چیزهایی ماورا طبیعت می اندازد ولی آیا این حقیقت دارد یا نه در ادامه بیشتر می خوانیم….
حس ششم یا درک ماواری طبیع حسی است که فرد به کمک حسی که وابسته به هیچ یک از حواس پنجگانه فیزیکی نیست و از طریق ذهن دریافت اطلاعات داشته باشد.

تحقیقات نشان می دهد، غریزه ما گاهی زودتر از عقل و منطق شرایط را درک و به زبان بدن ترجمه می کند. درواقع گاهی غریزه چیزهایی را که باید بدانیم قبل از آنکه هشیارانه و از طریق مغز آنها را دریابیم به ما انتقال می دهد. این روندی است که غریزه ما حالت فیزیکی پیدا می کند.

حس ششم چیست؟

شما پنج حس اصلی دارید : بینایی ، شنوایی ، چشایی ، لامسه و بویایی و بسیاری از دانشمندان معتقدند که انسان ها علاوه بر پنج حسی که از آن ها نام برده شد؛ دارای حواس بسیار بیشتری هستند و به عنوان مثال، خارش را نمی ‎توان مرتبط با حس لامسه دانست؛ احساس گرما نیز ربطی به احساس لامسه افراد ندارد و در حقیقت، انسان ها از بیش از 21 حس برخور دارهستند.

معنایی که ما در اینجا در مورد آن صحبت می ‎کنیم، احساسی فراتر از حواس عادی ما است . حس ششم، به صورت های مختلفی نمود ‎پیدا می ‎کند مانند دیدن چیزی که دیگران نمی ‎توانند ببینند ، تا شنیدن صدا هایی که دیگران نمی ‎توانند بشنوند و یا حادثه ای که دیگران نمی ‎دانند قرار است رخ بدهد.

حس ششم به عنوان فرآیندی غیر طبیعی برای انتقال اطلاعات و انرژی مانند تله پاتی تعریف شده است که از نظر مکانیسم های فیزیکی یا بیولوژیکی شناخته شده توضیح داده نشده است.

اثبات حس ششم غیر قابل انکار است زیرا مغز شما به گونه ای عمل می‎ کند که به سختی می ‎توانید از آن آگاه شوید. اما اگر این گونه نبود، نسل بشر در همان سال های اولیه خلقت منقرض می ‎شد.

به فناوری به کار رفته در ساخت موشک فکر کنید ، این یک دستاورد عظیم برای انسان است که بتواند دستگاهی بسازد که در مسیری تعیین شده حرکت کرده و یا مسیر خود را اصلاح کند . مثالی دیگر در این باب پرتاب کردن یک توپ از فاصله زیاد و گرفتن آن توسط شخصی دیگر است که این مهارت به مراتب پیشرفته از مهارت استفاده شده در یک موشک است.

بنگرید که مغز بدون اینکه بدانید ، چگونه عمل می ‎کند تا بتواند توپ را در زمان و ناحیه مناسب دریافت کند و تمام این اتفاقات تنها در چند ثانیه اتفاق می ‎افتند و این امر ثابت می ‎کند که مغز توانایی بسیار بیشتری از چیزی که تصور می ‎کنید دارد و بنابراین، چگونه می ‎توان احتمال وجود حس ششم را رد کرد؟

4 نشانه وجود حس ششم در عمل

احساس خطر

بارزترین نشانه حس ششم احساس خطر است که این حس ممکن است به گونه های مختلفی به فرد الهام شود و پس هرگز این حس را نادیده نگرفته و سریعا خود را از وضعیت موجود دور کنید.

احساس وجود شخصی دیگر

دیدن حرکات و یا سایه های غیر قابل انکار ممکن است نشانه این باشد که شخصی به جز شما در مکان فعلیتان حضور دارد که در چنین شرایطی به دنبال پیدا کردن شخص مورد نظر خواهید بود.

وجود صداهایی در سر شما

شنیدن صداها و به ویژه مواردی که می ‎توانید با آن ها مکالمه داشته باشید، یکی دیگر از دلایل وجود حس ششم در انسان ها است و البته مهم است که در این مورد مشکلات روانی و یا افسردگی نیز در نظر گرفته شود و بهترین راه این است که آنچه را که در درون خود می شنوید، بنویسید.

بی اعتمادی به شخصی غریبه

اگر در حضور کسی هستید که به تازگی با او ملاقات کرده اید و نسبت به او احساس بدی دارید، بهتر است بدانید که حس ششم شما در تلاش برای هشدار دادن به شما است .

در حالی که شما با افراد دیگر رابطه صمیمانه و عمیق تری دارید، بدون هیچ گونه دلیل نسبت به شخصی خاص که شناختی نسبت به او ندارید بدبین خواهید بود. جذاب بودن بی دلیل فردی غریبه برای شما نیز یکی دیگر از دلایل وجود حس ششم در شما می ‎باشد.

حس ششم و خلاقیت بخشی از توانایی های ذاتی انسان ها از گذشته تا کنون بوده است . باستان شناسان اطلاعات جدیدی کشف کرده اند که ثابت می ‎کند غارنوردان نیز برای بقا و رفع نیاز های روزانه خود از حس ششم بهره می ‎بردند.

درکل حس ششم یک توانایی ذهنی ذاتی است که می ‎توانید با انجام تمرین های مختلف آن را تقویت کنید و دقیقا به همان صورتی که می ‎توانید به یک زبان جدید مسلط شوید و یا نواختن یک ساز را بیاموزید.

راهکارهایی برای تقویت حس ششم

در لحظه زندگی کنید و به ایده ها ، نگرش ها و به برداشت های خود از جهان پیرامون توجه کنید :

آن ها فقط تخیل نیستند بلکه آن ها اطلاعاتی هستند که مغز شما نسبت به جهان پیرامون تان در حال پردازش شان است .

مغز شما قادر به دریافت اطلاعات در قالب احساسات ، طعم، بینایی، بو و صدا است و تمامی این اطلاعات را پردازش کرده و شروع به تفسیر آن ها می ‎کند که اغلب ما به این منبع اطلاعات درونی بی توجه هستیم و معتقدیم که منطقی بودن کارامدتر است.

برای تقویت حس ششم خود، به ندای درونی تان گوش فرا دهید:

برای مثال ممکن است احساس کنید که اکنون زمان مناسبی برای زنگ زدن به شخصی خاص است و یا به جای فرستادن پیام متنی بهتر است به صورت حضوری با شخص مورد نظر ارتباط برقرار کنید و همچنین می ‎توانید اطلاعاتی که از طریق ندای دورنیتان به شما ابلاغ می ‎شود را جایی یادداشت کنید و در صورت لزوم به آن مراجعه کنید.

در شرایط پر تنش و استرس زا به مغز خود استراحت بدهید تا بتوانید آزادانه فکر کنید :

گوش دادن به موسیقی ، پیاده روی و یا خواندن کتاب راه هایی مناسب برای ایجاد آرامش درونی است.

راه دیگر برای تقویت حس ششم، این است که از حس ششم خود کمک بخواهید :

ممکن است به نظرتان عجیب بیاید اما کافی است تا چشمان خود را ببندید، چند نفس عمیق بکشید و بعد از ایجاد آرامش در درونتان از حس ششم خود برای حل مشکلی که برایتان به وجود آمده، کمک بخواهید که مغز شما، هر دستوری را که شما وارد کنید اجرا می ‎کند.

به جای تمرکز بر روی جزئیات امور، ذهن خود را معطوف به انجام کار دیگری کنید و در عین حال از حس ششم خود کمک بخواهید .

بعد از اینکه حس ششمتان شما را در زمینه مورد نظر راهنمایی کرد، آن را بر روی تکه کاغذی یادداشت کنید.بعد از موفقیت حس ششمتان در حل مسئله مورد نظر از او تشکر و قدردانی کنید . به این ترتیب قادر به تقویت حس ششم خود خواهید بود.

از خودتان سؤال کنید:

یکی از بهترین راه های تقویت حس ششم ، در مورد چیزی که می خواهید بدانید ، فکر کنید و قبل از خودتان درباره آن از خود سوال کنید . مشاهده خواهید کرد که رؤیاهای شما در شب پاسخ سؤال شما را می دهند.

به خودتان عشق بورزید :

در قلمروی معنویات عشق عنصربزرگ و مهمی است. پس عشق ورزیدن را اط خودتان آغاز کنید تا بتوانید انرژی خود را سالم نگه دارید و حواستان دقیق تر و قدرتمندتر شود . اینگونه همه حواس شما به کانالی بسیار شفاف و دقیق تبدیل خواهد شد و بدن، ذهن، روح و احساساتتان از تاثیرات منفی رها خواهد شد.

به خودتان اعتماد کنید :

به خودتان اعتماد کنید مثلا اگر زمان قدم زدن دوست دارید به سمت چپ بپیچید این کار را انجام داده و به حستان اعتماد کنید . اینگونه مشاهده می کنید که حستان درست شما را هدایت کرده است.

یکی از راه های تقویت حس ششم، تقویت حواس پنجگانه است :

حواس پنجگاه قوی به قوی تر شدن صدای درونی کمک زیادی خواهد کرد.سعی کنید دست از قضاوت بدون داشتن هیچگونه اطلاعات در مورد موضوع مورد نظر برداشته و تنها با دقت و هوشمندانه بنگرید و گوش دهید.

منبع:

https://namnak.com/%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%AD%D8%B3-%D8%B4%D8%B4%D9%85.p11967

https://vista.ir/w/a/27/cyj5c

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *