ثبات شخصیتی

ثبات شخصیتی

توسط توسعه فردیدر 28 سپتامبر 2020

ویژگی های مقاله ثبات شخصیتی چیست؟

در این مقاله، شما شخصیت قوی خواهید یافت.

و با تمرین راهنمایی ها، آن را بیشتر و بیشتر رشد خواهید داد.

شخصیت یک الگوی معمول تفکر، احساس و رفتار فردی است که او را از یک انسان متمایز می کند.

وقتی که می گوییم کسی یک شخص خوب است، به این معنی است که او دوست داشتنی و جالب است و تجربه همنشینی با او لذت بخش است.

هر کس می خواهد برای دیگران جذاب باشد برای رسیدن به این هدف داشتن یک شخصیت خوب حتی از نگاه جذاب نیز مهم تر است.

در واقع، اکثریت مطلقی از موفقیت و شادی مردم به دلیل کیفیت ارتباط آنها با دیگران است.

  • در نهایت، این شخصیت شماست که تعیین می کند.
  • که دیگران جذب شما شوند یا از شما دور شوند.
  • در حالیکه ما فقط قدرت تغییر ظاهر خود را داریم.
  • ما توانایی ارتقاء شخصیت خود را نیز تا حد امکان می خواهیم.

ارتقاء ثبات شخصیت

ما می توانیم صفات و ویژگی های یک شخصیت قوی را که مناسب و مطلوب است تقویت کنیم شنوندگان بزرگ باشید.

افرادی که دارای شخصیت قوی هستند شنوندگان خوب هستند.

ژاکلین کندی به عنوان یکی از جذاب ترین زنان در جهان محسوب می شود زیرا او مهارت حضور مخاطبان استثنایی را توسعه داده است این زن به چشم دیگران نگاه می کند، توجه او به چند سخنران و انتقال این احساس به کسانی که اهمیت دارند.

هیچ چیز دلپذیر تر از گوش دادن به کسی نیست که برای صحبت با شما مشتاق است زیرا به شما احساس می دهد که شما تنها شخص مهم در زمین هستید.

بیشتر بخوانید و منافع خود را مطرح کنید هرچه بیشتر مطالعه کنید و بیشتر بتوانید یاد بگیرید و وقت خود را صرف کنید شخصیت قوی تری خواهید یافت.

نشانه شخصیت قوی

هنگامی که شما با افراد جدید ملاقات می کنید، شما برای گفتن بسیار صحبت می کنید و می توانید در این موارد با دیگران صحبت کنید.

در این وضعیت، هنگامی که با نادیده گرفتن دیگران مواجه می شوید ممکن است عصبانی باشید، اما به یاد داشته باشید که اگر به طور صحیح اطلاعات خود را با آنها به اشتراک بگذارید از اشتیاق آگاهی در آنها مطلع خواهید شد.

روانشناسی ثبات شخصیت

رفتار “مودبانه” با همه داشته باشید. پیروی از رفتار خوب هرگز نابود نخواهد شد زیرا مردم همیشه رفتار خوب را می پذیرند. هنگامی که به رفتار مودبانه می آید.

باید گفت که احترام به حسن نیت و مهربانی با آشنایان و افرادی که دوست دارید کار دشواری نیست؛ چالش واقعی این است که: شما مودبانه با افرادی که در معرض مشکل هستند برخورد کنید.

اگر در طول روز خود را مدیریت کنید که شخصیت قوی خود را با این افراد داشته باشید حتی از آنچه که قصد دارید انجام دهید، قوی تر خواهید بود.

چگونه ثبات شخصیت پیدا کنیم؟

1. از تصور بحرانی استفاده کنید!

تصور، اگرچه ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما اگر شما از آن به درستی استفاده کنید، ممکن است به شما بسیار کمک کند. شما می خواهید از تصور واقع گرایانه استفاده کنید، که موانع و مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید را درنظر می گیرد.

• خیال بافی هم می تواند مفید باشد. البته به اندازه ای که زمان انجام آن را محدود کنید. به ذهن خود زمان مرتب شدن آزادانه را هر شب قبل از خواب بدهید. این مطلب، می تواند به شما در پردازش و ارزیابی موقعیت ها و حفظ ثبات و اهداف خود کمک بنماید، زیرا شما به راههایی دست خواهید یافت که بتوانید از سد پتانسیل بر سر راه دستیابی به این توانایی باشد، برآیید.

• تفکر عمیق، می تواند به شما کمک کند که ذهن خود را کنترل کنید و اگر شما می خواهید ثابت قدم بمانید، نیاز دارید ذهن خود (و تمام ضروریات آن را) کنترل کنید. تلاش کنید تا تفکر عمیق را حداقل هر روز، 15 دقیقه تمرین کنید. در نقطه ای آرام و ساکت بنشینید و عمیق نفس بکشید.

در مدتی که نفس می کشید، روی نفس کشیدن خود تمرکز کنید. اگر دیدید ذهنتان منحرف می شود، تمام توجه خود را مستقیماً به تنفس برگردانید.

2. طرحی برای شکست خوردن!

همه شکست می خورند. مهم نیست که شما چقدر باهوش، ویژه و آماده هستید؛ همیشه قرار نیست موفق شوید. شما باید علاقه داشته باشید به تمرین این احتمال و درک این که اگر موفق نشوید، چه باید بکنید. چگونه قرار است که با شکست کنار بیایید؟

• تعداد زیادی از دفعاتی که مردم منطقی، در حفظ قدرت اراده و استواری خود شکست می خورند، به دلیل این است که آنها برای شکست خوردن طرح و برنامه ای ندارند. شکست های شخصی، لطمه کمی به موفقیت کلی شما می زنند (برای مثال، رد شدن شما توسط مسئول ادبی انتشارات، فقط تأثیر اندک و حاشیه ای، روی توانایی کلی شما برای اینکه نوشته تان نشر یابد، می گذارد.)

• برای موانع و شکست های خود برنامه ریزی کنید. اگر نماینده ادبی، دست نوشته شما را رد کند، بررسی کنید که جای بعدی که می توانید آن را بفرستید، کجاست؟ و یا بنگرید که چه چیزی می تواند ارتقاء یابد.

• به یاد داشته باشید که با ثبات بودن مساوی با تکامل نیست. برای مثال، بله! ، یک نویسنده خوب می بایست تلاش کند هر روز بنویسد. اگر شما شروع به سرزنش خود برای عدم نوشتن کنید، خود را مجبور به ثبات شخصیتی کمتر (به جای ثبات بیشتر) می کنید.

3. انگیزه خود را افزایش دهید!

اگر شما با انگیزه باقی نمانید، نمی توانید آن تغییرات را در زندگی خود اعمال کنید که به شما اجازه می دهد استوار باشید. شما ممکن است به الگوهای رفتاری نه چندان خوب قدیمی خود به جای تبعیت از الگوهای جدید که تلاش برای ایجاد آنها می کنید، بازگردید.

• به خودتان نگویید “من بی انگیزه ام” و یا حتی “من امروز حسّ بی انگیزگی دارم”. هرچه تعداد بیشتری از روزها را رد کنید، در حالی که در حین تلاش برای تزریق الگوهای فکری جدید به خود هستید، احتمال موفقیت شما کمتر می شود.

در عوض، به خود بگویید، “من می خواهم امروز با انگیزه باشم. حتی اگر چنین حسی نداشته باشم”. مثلاً اگر روز سختی داشته باشید و نخواهید هیچ چیزی بنویسید، مقدار کمتری از چیزی که معمولاً انجام می دهید بنویسید. اگر یک ساعت می نوشتید، نیم ساعت بنویسید یا حتی یک پاراگراف به جای یک صفحه بنویسید.

• تلاش نکنید که در هر زمان، کارهای زیادی انجام دهید. به این مسئله در قبل اشاره شده بود، اما تکرار آن با ارزش است. در هر زمان، اهداف مختلف خود را، به صورت یک یا دو موضوع مرتب کنید. اگر می خواهید دست نوشته خود را تمام کنید و ثبات خود را در سر کار افزایش دهید، و همزمان خوش اندام شوید، به زودی از پا در خواهید آمد. در عوض، روی افزایش اخلاق کاری خود و اخلاق نوشتاری کار کنید، قبل از افزودن آن به اخلاق ورزشی خود.

• به خود یادآوری کنید که چرا ثبات برای شما مهم است. در صورت با ثبات بودن، تلاش شما برای به انجام رساندن کارها چه خواهد بود؟ چه اتفاقی خواهد افتاد اگر شما در مسیر ثبات، شکست بخورید؟ زمانی که شما در حال تلاش برای به انجام رساندن اهداف خود و با ثبات بودن هستید، این موارد را در ذهن نگه دارید.


امیدوارم از این مطلب راضی بوده باشید. با استفاده از راه هایی که بیان شد شما هم میتوانید یک شخصیت با ثبات داشته باشید. نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

منبع: https://www.delgarm.com/psychology/161103-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85

https://mmsi.ir/%D8%A7%D8%B5%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C%D8%AA/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *