پیشنهاد کتاب صوتی

پیشنهاد کتاب صوتی

توسط کتاب صوتیدر 17 اکتبر 2020

برای همه‌ی ما در طول روز زمان‌هایی وجود دارد که ناگزیریم آن‌ها را سپری کنیم، بی‌آنکه از همه‌ی توان ذهنی‌مان استفاده کنیم. گاهی به خاطر اینکه روزها و ماه‌ها سپری می‌شوند بی‌آنکه کتابی بخوانیم از دست خودمان شاکی می شویم. اما می‌توانیم راه‌ چاره‌ای برای مشکلمان پیدا کنیم. پیشنهاد کتاب صوتی بهترین چاره است.

۱۹۸۴

جورج اورول در این رمان خرد شدن انسان به وسیله  یک رژیم دیکتاتوری را به تصویر می‌کشد. ۱۹۸۴ یک رمان تخیلی است و در رد نظام‌های تمامیت خواه و کمونیسم نوشته شده است. جورج اورول آینده‌ای را برای جامعه به تصویر می‌کشد که در آن ضد ارزش‌ها ارزش شده‌اند.

جنگ و دشمنی و تنفر به جای صلح و آرامش و دوستی ستایش می‌شود. رهبر جامعه که «برادر بزرگ» خطاب می‌شود باید بی چون و چرا مورد قبول همه‌ی افراد جامعه باشد. در این جامعه  مخالفان رژیمبه راحتی اعدام می‌شوند. حریم خصوصی افراد به وسیله‌ی قوانین حکومتی پایمال می‌شود. در این جامعه‌  حتی افکار انسان کنترل می‌شود.

جنگ جهانی دوم

فیلیپ گاوین در کتاب جنگ جهانی دوم، علل و سیر پیدایش این جنگ را بیان می‌کند. اینکه چطور کشور تحقیرشده‌ی آلمان بعد از معاهده‌ی ورسای، برای بازیابی غرور خود، تشنه‌ی رهبری مقتدی می‌شود و هیتلر چطور از این موقعیت استفاده و خود را به قدرت می‌رساند.

شجاعت

دبی فورد در کتاب شجاعت با بهره‌گیری از قوانین روانشناسی ما را با تیپ شخصیتیمان آشنا می‌کند. تا امروز، این قوانین کمک‌های فراوانی به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان کرده تا با شناخت تیپ شخصیتی خود و اطرافیان به درک عمیقی از تفاوت‌های خود با دیگران برسند.

این اثر روشی اثبات شده برای غلبه بر احساس ناامنی و ترس و آشکار کردن شجاعتی‌ست که در درونمان نهفته و همه‌ی ما باید آن را کشف و وارد عرصه‌ی زندگی کنیم. فورد با معرفی هفت اصل راهنما، کمک می‌کند تا ابتدا موانع رایجی را که مانع رسیدن به شجاعت می‌شود، شناسایی و بعد از آن‌ها رهایی پیدا کنیم.

چشم‌هایش

چشم‌هایش شاخص‌ترین اثر بزرگ علوی و روایت یکی از دوستداران نقاش معروفی به نام استاد ماکان است. ماکان هنرمند و مبارز سیاسی‌ست که آقای ناظم به دنبال کشف راز مرک مشکوک استاد ماکان است و در ادامه‌ی داستان حدس می‌زند که مرگ استاد با یکی از تابلوهای او در ارتباط است.

او تلاش می‌کند زن به تصویر کشیده شده را پیدا کند تا به این راز دست پیدا کند. با پیدا شدن فرنگیس (زنی که به تصویر کشیده شده) پرده از راز مرگ ماکان برداشته می‌شود.

ملت عشق

پیشنهاد کتاب صوتی ملت عشق یکی از معروف‌ترین کتاب‌های چند سال اخیر است که بیش از پانصد بار تجدید چاپ شده است. الیف شافاک در این کتاب دو داستان موازی را در کنار هم روایت می‌کند.

ملت عشق داستان اللا زنی‌ست که دختر بزرگش شکست عشقی خورده، پسرش دچار افت تحصیلی شده و خودش مدتی‌ست که از خیانت همسرش با خبر شده است. او می خواهد زندگی‌اش را تغییر دهد. به تازگی اللا شغلی به عنوان ویراستار یک انتشارات پیدا کرده است.

کتابی که به عنوان اولین کار به اللا پیشنهاد می‌شود، درباره‌ی  داستان ورود شمس به زندگی مولانا در قرن هفتم در قونیه است. این کتاب در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های این روزهاست؛ چه نسخه چاپی، چه الکترونیکی و چه صوتی.

قورباغه‌ات را قورت بده

برایان تریسی نویسنده و سخنران معروف کانادایی- آمریکایی‌ نویسنده‌ی کتاب پرفروش قورباغه‌ات را قورت بده است. تریسی در این کتاب معروف، ۲۱ روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان را ارائه می‌کند.

در بخشی از این کتاب آمده است: «یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: اگر اولین کاری که باید هر روز صبح انجام دهی خوردن یک قورباغه زنده است هرچه زودتر آن را قورت بده تا خیالت راحت شود سخت‌ترین کار خود را انجام داده‌ای».

قمارباز

داستان قمارباز ماجرای خانواده‌ای روس است که به خاطر تحولات و بی‌لیاقتی‌های مرد خانواده، ثروت انبوه خود را از دست داده و مجبور به مهاجرت به کشور دیگری شده‌اند، راوی داستان که معلم فرزندان این خانواده است داستان را در حالی روایت می‌کند که یا از قمارخانه برگشته یا در راه رفتن به قمارخانه است.

رفتار هیچ‌کدام از شخصیت‌های این رمان قابل پیش‌بینی نیست. در قمار باز با یک روایت رئال رو به رو هستیم. عشق، ثروت و شهرت از مضامین اصلی این کتاب هستند. این کتاب صوتی پرفروش بر اساس نسخه‌ای با ترجمه سروش حبیبی تهیه شده و آرمان سلطانزده آن‌ را خوانده است. پیشنهاد میکنیم کتاب صوتی قمار باز رو تهیه کنید.

آدولف هیلتر

براندا هاوگن در این کتاب به روایت زندگی هیتلر می‌پردازد و  می‌توان آن را داستانی برای شناخت شخصیت این رهبر دیکتاتور تاریخ دانست. شاید اگر دانشگاه هنر وین هیتلر را در آزمون ورودی قبول می‌کرد، امروز او را به عنوان یک نقاش برجسته می‌شناختیم نه یک دیکتاتور. هیتلر سخنوری قهار و سمبل مبارزه با کشورهایی بود که آلمان را بعد از جنگ جهانی اول تحقیر کرده بودند.

چطور با هر جور آدمی ارتباط برقرار کنیم؟

کتاب شامل ۹۲ ترفند برای موفقیت در ارتباط با اطرافیان است که با استفاده از آن‌ها می‌توان در زندگی، عشق و کار، گفت‌وگو کننده‌ای برتر شد. نویسنده معتقد است با انجام این ۹۲ ترفند دیگران حاضر می‌شوند با جان و دل به شما کمک کنند تا به خواسته‌هایتان برسید..

سه‌شنبه‌ها با موری

میچ آلبوم  بعد از شانزده سال استاد قدیمی خود را ملاقات می‌کند. استادِ میچ- موری شوارتز- به بیماری ‌asl‌ مبتلا شده و در انتظار مرگ است.. موری چهارده سه‌شنبه‌ی پایانی زندگی‌اش را با میچ آلبوم می‌گذارند و با وجود بیماری سخت خود بزرگترین و باارزش‌ترین درس‌های زندگی را به او می‌دهد.

تا کنون بیش از ۵ میلیون نسخه از این کتاب به چاپ رسیده است و یکی از پرفروش ترین آثار لیست نیویورک تایمز است. این کتاب صوتی را با صدای آرمان سلطانزاده می‌توانیم گوش دهیم.

خوشه‌های خشم

این خوشه‌های خشم روایت خانواده‌ی کشاورزی‌ست که به دلیل بی‌عدالتی‌های انقلاب صنعتی مجبور به ترک زمین‌های خود و مهاجرت به شهرهای دیگر می‌شوند. هدف آن‌ها این است که بعد از مهاجرت زندگی بهتری داشته باشند اما سفرشان به این سادگی‌ها هم نیست. جان اشتاین بک این رمان را در سال ۱۹۳۹ منتشر کرد و برای نوشتن آن برنده جایزه پولیتزر شد.

زندگی نزیسته‌ات را زندگی کن

«زندگی نزیسته‌ات را زندگی کن» به ما کمک می‌کند تا از بحران میانسالی عبور کنیم و به ما می‌آموزد چطور با رویاهای تحقق نیافته‌مان کنار بیاییم.

در پیشگفتار این کتاب  چنین آمده است.: «این کتاب به شما می‌آموزد تا: امکانات جدید زندگی و استعدادهای نهفته‌تان را کشف کنید. از خطرات فرصت‌ساز دوران میانسالی استفاده کنید. در زمینه‌ی هنر زندگی کامل در لحظه، استاد شوید.

مطالعه کتاب صوتی فوایدی دارد:

هزینه کمتر با کتاب صوتی

قیمت کتاب‌های الکترونیکی را در اپلیکیش‌های کتاب‌خوان بررسی کنید، این کتاب‌ها به دلیل حذف هزینه‌های کاغذ و چاپ قیمت پایین‌تری از کتاب‌های کاغذی دارند و بنابراین تعداد بیشتری از مردم می‌توانند از آنها استفاده کنند؛ همچنین بسیاری از کتاب‌های الکترونیکی به صورت رایگان منتشر می‌شوند (به صورت قانونی) ، در حالی که این موضوع در مورد کتاب‌های چاپی امکان ندارد.

با کتاب صوتی درختان را نجات میدهید

همان طور که می‌دانید کاغذ از درختان به دست می‌آید و انتشار محتوای الکترونیکی به جای چاپ آنها می‌تواند موجب صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، جلوگیری از قطع بیشتر درختان و آسیب کمتر به محیط زیست شود. شاید در نگاه اول این موضوع کم‌اهمیت به نظر برسد اما یقینا در ابعاد و حجم گسترده چاپ کتاب‌ها و بخصوص روزنامه‌های پرتیراژ مصرف کاغذ بسیار زیاد خواهد بود.

استفاده ساده کتاب صوتی

کتاب الکترونیکی حجم و وزن فیزیکی ندارد، هزاران و حتی میلیون‌ها صفحه کتاب می‌توانند در یک دستگاه موبایل یا تبلت به صورت همیشگی به همراه ما باشند؛ حال آن که در بسیاری از موارد حتی نمی‌توانیم یک کتاب کوچک را به همراه داشته باشیم.

همچنین استفاده از این نوع کتاب‌های صوتی با توجه به امکانات متنوع اپلیکیشن‌های کتاب خوان بسیار آسان است. نشانه‌گذاری، حفظ کتاب در صفحه خوانده شده، امکان جستجوی کلمات و عناوین و…. از مزایایی هستند که در کتاب چاپی وجود ندارند.

منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1322699/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%BE%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B1%DB%B3%DB%B9%DB%B7

https://virgool.io/BookReading/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%BA%D8%B0%DB%8C-wxjh6l1iyn8q

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.