چگونه دوست پیدا کنیم؟

چگونه دوست پیدا کنیم؟

توسط دوستدر 20 دسامبر 2020

بسیاری از مردم یک دوست واقعی را به عنوان یک گنج قلمداد می کنند. درست مثل جستجوی گنج، در اینجا هم باید تلاش کرد؛ اما قبل از هر چیز دیگری، سؤالات بسیار مهمی هست که باید در نظر داشته باشیم: دوستان واقعی به نظر شما چه افرادی هستند؟ چگونه دوست پیدا کنیم؟

بر اساس آن ضرب المثل قدیمی، یک دوست واقعی دوست خود را در همه زمان ها دوست دارد و در زمان مشکلات تبدیل به یک برادر می شود. بااین حال، دوستی چیزی بیشتر از داشتن یک آغوش برای گریه کردن است.

دوستان واقعی وقتی ببینند که راهتان را اشتباه می روید، سعی خواهند کرد که قبل از این که خیلی دیر شود به شما هشدار دهند. او به شما بدون در نظر گرفتن واکنشتان، هشدار خواهد داد.

پس کسی که به درستی فکر می کند و به درستی صحبت می کند کسی است که باید به عنوان یک دوست در نظر داشته باشیم، این طور نیست؟

یک دوست باید به شما احساس پاکی هم دهد (اگر دارید در مسیر اشتباهی حرکت می کنید) و در تجدید حس احترام به شما کمک کند؛ و ما باید به یاد داشته باشیم که سن نباید مانعی برای دوستی باشد. در ادامه، مراحلی که باید برای پیدا کردن دوستان واقعی که در همه مراحل در کنار ما خواهند ایستاد در نظر داشته باشیم آورده شده است.

بهترین روش پیدا کردن دوست جدید

پیاده روی کنید.

تقریبا در هر شهری، فضایی مناسب برای پیاده روی وجود دارد. مثل حاشیه دریا، بخشی از طبیعت و یا جاده‌های مخصوص پیاده روی. وقتی با فردی در این مسیر همراه می‌شوید، به راحتی می‌توانید بحث‌های ساده ای را آغاز کنید. حرفهایی دور از دغدغه‌های زندگی روزمره.

مثلا از زیبایی مسیر صحبت کنید، در مورد آب و هوا بگویید و با دیگران همکلام شوید. اگر علاقه‌مند به پیاده روی و یا کوه نوردی هستید، یافتن افرادی در این مسیرها خیلی به شما کمک می‌کند.

یعنی با افرادی دوست می‌شوید و علایق مشترکی با شما دارند و می‌توانید برای تفریحات و ورزشهای بیرون از منزل روی آن‌ها حساب کنید. فقط حواستان باشد، قبل از اینکه مسیرهایتان از هم جدا شود، برنامه دیدار مجدد را بریزید!

خود را مشغول ورزش و فعالیت‌های گروهی کنید.

اگر تنها به پیاده روی رفتید و کسی را ندیدید، بهتر است با گروه‌های مخصوص همراه شوید تا در آنجا با افراد مختلف آشنا شوید. البته اگر پیاده روی ورزش موردعلاقه شما نیست هیچ ایرادی ندارد. ما فقط پیاده روی را مثال زدیم. هر ورزش گروهی دیگری مثل کوه نوردی، فوتبال، والیبال و یا حتی گروه‌های تنیس هم انتخاب‌های عالی هستند.

در کل سعی کنید گروه‌هایی را پیدا کنید که به فعالیت بدنی می‌پردازند. تا هم لذت ببرید، سالم‌تر شوید و هم افراد شاداب‌تری را ملاقات کنید. با اعضای گروه صحبت کنید و آنها را به صرف چای و یا قهوه بعد از ورزش دعوت کنید.

سراغ موسیقی بروید.

طرفدار موسیقی پاپ هستید؟ یا عاشق نوای دلنشین سنتور؟ فرقی نمیکند. در هر حالت متناسب با سلیقه موسیقی خود، در گروه‌ها و کنسرت‌های که جدیداد در ایران زیاد هم برگزار می شود شرکت کنید. موزیک همیشه بهانه خوبی برای آغاز یک گفت و گوست.

دوستان هم سلیقه پیدا کنید و با هم جلساتی مخصوص به گوش دادن به موسیقی درست کنید. بعدا با دعوت کردن سایر افراد، گروه را بزرگتر کنید و در کنار دوستان جدید خود از موسیقی لذت ببرید.

اگر شما در شهرهای مذهبی مانند مشهد و یا … زندگی می کنید احتمالا شانس کمتری برای شرکت در یک کنسرت خواننده مورد علاقه‌اتان را دارید. نگران نباشید راه برای رسیدن به دوست جدید زیاد است!

با همسایه ها صحبت کنید.

گاهی وقت‌ها افرادی که تمام شهر را به دنبال آنها می‌گردیم، تنها یک دیوار با ما فاصله دارند! تا حالا با همسایه‌های خود آشنا شده اید؟ اگر می‌بینید که همسایه شما در حیاط مشغول کار کردن است، حتما بروید و به او کمک کنید.

یا کمی بیشتر سوپ و شیرینی بپزید تا برای همسایه خود هم ببرید. اگر کمی برای آشنایی با آنها زمان بگذارید، شاید دوستانی بی‌نظیر پیدا کنید که فقط چند قدم با منزل شما فاصله دارند.

از سایت کوچسرفینگ استفاده کنید.

در این سایت عضو شوید قسمتی از این سایت مخصوص دورهمی‌های متفاوتی است، ایونت‌های شهر خود را پیدا کنید و در هر کدام که علاقه مند هستید شرکت کنید بدون شک دوستان جدیدی را پیدا خواهید کرد. شاید اغراق نباشید اگر بگویم این روش پیدا کردن دوست جدید در ایران خیلی خوب جواب می دهد.

مهمانی بگیرید.

یک مهمانی شام مطابق با سلیقه خود ترتیب بدهید و همسایه‌ها، همکاران و دوستان تازه خود را دعوت کنید. اگر می‌توانید، توصیه میکنیم به آنها بگویید که هر کدام با دوستان خود بیایند. چون اینگونه دایره افراد آشنا را گسترش می‌دهید و در نتیجه دوستان بیشتری پیدا می‌کنید.

اصلا لازم نیست خیلی زحمت بکشید. یک سوپ ساده درست کنید و تعدادی پیتزا هم سفارش دهید! مهم این است که دور هم باشید و با هم لحظات خوبی سپری کنید.

به یک کلاس جدید بروید.

رفتن به کلاس جدید، خودبه‌خود باعث می‌شود تا با افرادی جدید و همفکر آشنا شوید. بهتر است در کلاسی ثبت نام کنید که محیطی فعال تر داشته باشد و صرفا محدود به تدریس و سخنرانی نباشد، اینگونه می‌توانید بیشتر با همکلاسی ها و اساتید خود صحبت کنید.

بعضی از کلاس‌های هنری (مثل نقاشی) به طور کلی بر مبنای مشارکت و فعالیتهای گروهی هستند. خود را به همکلاسی‌هایتان معرفی کنید و با آنها همراه شوید.

از دوستان خود کمک بگیرید.

اگر دوستانی دارید که با افراد زیادی در ارتباط هستند، از آنها بخواهید تا شما را به دوستان خود معرفی کنند. اگر به شهر و کشور جدیدی مهاجرت کردید، هرگز ارتباط خود را با دوستان قدیمی خود از بین نبرید. از طریق شبکه‌های اجتماعی با آنها در ارتباط باشید. بد نیست گاهی برای دیدن همدیگر برنامه ریزی کنید.

به باشگاه ورزشی بروید.

یکی از بهترین راه‌ها برای ملاقات با افراد جدید و پیدا کردن دوست خوب شرکت در کلاس های ورزشی است. حتی اگر خیلی با همکلاسی های خود جور نمی‌شوید، به بخش مشترک باشگاه ( مثل اتاق وزن کشی ) بروید و با دیگران در مورد وزن و ورزش و … صحبت کنید. اگر کافه کوچکی در باشگاه شما وجود دارد، حتما بعد از ورزش به آنجا بروید و با سایر اعضا در ارتباط باشید.

با کتاب یا لپ تاپ خود را به کافی شاپ ببرید.

گاهی وقتی از کار در منزل خسته شدیم، ترجیح میدهیم ادامه آن را در فضایی بیرون از خانه مثل کافه انجام دهیم. این ساده است که سر خود را پایین نگه دارید و فقط به انجام دادن کار خود بپردازید. اما این بار هر از گاهی به سایر آدمها هم نگاه کنید.

شاید درست میز کنار شما فردی مثل شما باشد. با افراد تازه هم صحبت شوید و از تنهایی خود فاصله بگیرید. شاید بهترین دوست خود را در همان کافه پیدا کردید!

با تورهای داخلی به طبیعت زیبای ایران سفر کنید

تیم های باحال و اهل ماجراجوی زیادی در ایران شکل گرفته اند که شما را با سفرهای داخلی 2 الی چند روزه می برند می تواند آخر هفته را در یکی از این تور های ثبت نام کنید تورهایی با قیمت بسیار مناسب که اکثرا زیر 500 هزار تومان هستند. یک سفر به دل طبیعت با آدم‌های اهل طبیعت. قطعا در این سفر دوستان زیادی پیدا خواهید کرد

تعدادی از این تورهای را به شما معرفی می کنیم اما با یک جستجوی ساده در اینستاگرام و گوگل می توانید تورهای بیشتری پیدا کنید. روش پیدا کردن دوست جدید زیاد است اما این یکی از بهترین راه های پیدا کردن دوستان خوب است!
پیج اینستاگرام برگزار کننده های تورهای طبیعت گردی با ماشین های دو دیفرانسیل:
– فوبه
– مسو

منبع:

http://beytoote.com/psychology/khanevde-m/find3-true-friend.html

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.